+41 445 863 644 / +48 600 920 920 smrts.motoexpert@gmail.com

Likwidacja szkód powypadkowych na terenie szwajcarii

 

Wypadek drogowy w Szwajcarii

Jakie prawa ma poszkodowany podczas likwidacji szkody komunikacyjnej powstałej w Szwajcarii?

Osoba poszkodowana w wypadku drogowym w szwajcarii ma prawo do likwidacji szkody samochodowej na dwa sposoby. Może likwidować szkodę  z polisy OC sprawcy zdarzenia, do którego najlepiej jest wystąpić bezpośrednio na terenie szwajcarii czy Niemiec lub, jeśli posiada polisę Autokasko, może zgłosić szkodę drogowa do swojego ubezpieczyciela. Drugie działanie nie zamyka jednak drogi do roszczę z polisy OC sprawcy wypadku lub kolizji.

Gdy Likwidujemy szkodę z OC sprawcy zdarzenia zakres odpowiedzialności i świadczeń na rzecz poszkodowanego określają odpowiednie przepisy prawne. Zwykle likwidacja szkody jest korzystniejsza dla poszkodowanego

Likwidacja szkód samochodowych za granicą z polisy OC sprawcy zdarzenia

Likwidacja szkody samochodowej na terenie Austri z OC sprawcy wypadku lub kolizji sprawia, że przeważnie odszkodowanie obejmuje obrażenia ciała, koszty leczenia urazów, zniszczone w wypadku mienie, koszty naprawy samochodu oraz , w uzasadnionych przypadkach, inne koszty związane z wypadkiem (np. koszty rzeczoznawcy czy też koszt wynajęcia pojazdu zastępczego). Gdy likwidacja szkody odbywa sie na terenie szwajcarii bądź Niemiec z OC sprawcy zdarzenia to przeważnie mamy prawo do pokrycia np. kosztów holowania pojazdu czy kosztów parkingu, również uwzględnienia w odszkodowaniu utraty wartości rynkowej pojazdu po naprawie.

 W likwidowaniu szkód drogowych na terenie Niemiec wyjątkowo pomocni są adwokaci i niezależni rzeczoznawcy samochodowi, dzięki którym możliwe jest otrzymanie właściwej dla zdarzenia sumy odszkodowania, jakie zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku samochodowego w szwajcarii.

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ I PROFESJONALNEJ POMOCY Dla Poszkodowanych w wyniku wypadku samochodowego w szwajcarii!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

+41 445 863 644 / +48 600 920 920

]]> 

Zadzwoń